Centrum environmentálnych aktivít

Ponuka výstavy Mestá pre ľudíDovoľujeme si Vám ponúknuť výstavu fotografii MESTÁ PRE ĽUDÍ, ktorú pripravilo Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne v roku 2001. Výstava je zameraná na podporu alternatívnych druhov dopravy v mestách a predstavuje inšpiratívne riešenia z vyše 40 európskych miest, ktoré ukazujú, že "SA TO DA", že záujmy slabších účastníkov dopravy - peších a cyklistov - tu majú prednosť pred individuálnou automobilovou dopravou.

Výstava obsahuje niekoľko sto fotografii vystavených na paneloch jednotlivých miest alebo samostatne, množstvo zaujímavých informácií, čísiel a konkrétnych údajov o dopravných riešeniach v prospech pešej a cyklistickej dopravy. Od apríla minulého roka ju mali možnosť vzhliadnuť obyvatelia nasledovných miest: Trenčín, Bratislava, Uherské Hradiště, Poprad, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Ružomberok, Zvolen, Martin, Čadca, Piešťany, Banská Bystrica. Výhodou je, že výstava je svojim posolstvom nadčasová a aj za rok či dva bude rovnako (ak nie viac) aktuálna a inšpiratívna.

Boli by sme veľmi radi, keby výstava bola postupne inštalovaná vo všetkých väčších slovenských a českých mestách, ktoré už všetky pociťujú väčšie či menšie problémy spôsobené narastajúcou individuálnou automobilovou dopravou. Nakoľko výstava je v prvom rade určená pre dopravných plánovačov a poslancov mestských zastupiteľstiev, považujeme za ideálne, keby bolo možné organizovať inštalovanie výstavy v ďalších mestách v spolupráci s mestskými úradmi a s podporou mestských zastupiteľstiev.

Tešíme sa na spoluprácu s Vami a dúfame, že dopravná koncepcia "nežnej mobility" nielenže osloví návštevníkov výstavy, ale že sa v blízkej budúcnosti stane východiskom pri dopravnom plánovaní v slovenských mestách.Technické údaje o preprave a podmienkach zapožičania

Výstava sa skladá z 36 panelov rozmerov 70 cm šírka x 100 cm výška (váha jedného panelu je cca 3,5 kg). Panely sú zavesiteľné na klinec. Okrem toho patrí k výstave mapa Europy s vyznačením vystavených miest a fotky, nalepené na pasparte (veľkosť cca 30 x 40 cm), zavesiteľné na špagát kolíčkami - týchto fotiek a inštalácii je 61. Ďalej k výstave patria 2 sady zarámovaných obrázkov.

Jednotlivé panely na seba nijako nenadväzujú, takže nie je problém vystaviť napríklad iba polovicu panelov (ak máte menšie výstavné priestory). Ďalej k výstave každému mestu zašleme podľa potreby do 50 ks plagátov formátu A3 s voľným miestom pre dopísanie času a miesta výstavy vo Vašom meste.

Celá výstava sa ťažko, ale predsa vojde do obyčajného Favorita (so sklopením zadných sedadiel), v pohode do väčšieho auta s 5 dverami.

 


created by ChangeNet
CEA - Centrum environmentálnych aktivít,
Mierové námestie 29, 911 01 Trenčín, Tel.: 032/6400 400, E-mail: medal@changenet.sk